Toplumsal yaşamın en temel birimini aile oluşturmaktadır. Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda da aile işlerliği olan bir kurumdur. Aileyi oluşturan bireyler de birbirlerine karşı sorumlulukları olan kişilerdir. Bu sistem bireylerin sosyal yaşamlarında ve ilişkilerinde sağlıklı olabilmeleri için düzgün bir şekilde işletilmesi ve ortaya çıkan aksaklıkların düzeltilmesi gerekmektedir. Bu şekilde düzenlenmediğinde o zaman sorunlar derinleşmeye ve aile de dağılmaya başlar.

 

Evlilik ilişkisi içerisindeki çiftlerin birden çok problemden yakındıkları gereceği herkes tarafından biliniyor. En çok yakındıkları sorunların kaynağına inildiğinde çoğunlukla anlamsız gelen nedenler olduğunu dahi düşünebiliriz.

 

Kaynaklarına inildiğinde, çatışma çözme ve problem çözümü gibi iletişim odaklı becerilerinin eksikliği göze çarpmaktadır. Çiftlerin yaşadıkları duygusal ve davranışsal problemler, herhangi bir yardım almadıkları takdirde, tamir edilmeyecek sorunlara da neden olabilmektedir. Evliliklerini olduğu kadar yaşam doyumlarını da etkilemekte, dolayısıyla yaşam kalitelerini de düşürmektedir.

 

Kayseri Polat Arabuluculuk ve Avukatlık Bürosu olarak aile içi sorunların mümkün olduğu kadar anlaşma yöntemi ile aşılmasından yanayız. Ancak bu sorunların ertelenmesi olarak anlaşılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Çükü kendi algıladığımız şekilde sorunları çözmeye çalışmak hayatımızı riske edebilir. Tehlikeli sonuçların doğmasına neden olabilir. Eşler arasında ki yaşanan sorunların çözülmesi ve yaşam kalitelerinin geliştirilmesi için sorunlu evliliklerin sonuçlandırılması gerektiğine inanıyoruz.

 

Zamanla farklılaşmaya başlayan bu kurum yine yaşanan gelişmelerin sonucu olarak sonuçlanabilmektedir. Toplumsal sorunların artması ile beraber aile içi sorunlar da artmaya başlar. Aile içinde ki uyuşmazlıklar kimi zaman çözümlenemeyebilir ve boşanma ile sonuçlanabilir. Kayseri Polat Arabuluculuk ve Avukatlık Bürosu olarak bu sorunların çözülmesi elbette ki tercihimizdir. Başlangıçta da sorunların çözülebileceği konusunda gerekli ön bilgilendirme de yapılmakta. Ancak çoğu zaman bu temenni den öteye gidememekte ve boşanma davalarının yürütülmesi gerekebilmektedir.

 

Kayseri Polat Arabuluculuk ve Avukatlık Bürosu olarak aile içi yaşanan sorunların çözümünde önemli bir deneyime sahibiz. Aile birliği bazen sonsuza kadar süremeyebiliyor. Şiddetli geçimsizlik olarak değerlendirilen bu durumda boşanmak sağlıklı bir karar olarak ele alınmalı. Hayatı birbirimiz için zorlaştırma yerine yaşamı kolaylaştıran adımlar atılması en mantıklı olanı.

 

Aile Hukuku ve Boşanma davalarına İlişkin Hizmetlerimiz Şunlardır;

  • Anlaşmalı boşanma davası açılması ve takibi
  • Çekişmeli boşanma davası açılması ve takibi
  • Mal rejiminin tasfiyesi davası açılması ve takibi
  • Boşanma davası sonrasında maddi manevi tazminat davaları açılması ve takibi
  • Tanıma ve tenfiz davalarının açılması ve takibi
  • Velayet davaları açılması ve takibi
  • Nafakanın yeniden belirlenmesi davalarının açılması ve takibi
  • Nafaka ve tazminat alacaklarının tahsili için icra işlemleri yapılması
  • Şiddet gösteren eşin evden uzaklaştırılması davalarının açılması ve takibi
  • Mal Ayrılığı Sözleşmesi Hazırlanması

 

Boşanma davalarında eşlerin mağduriyetinin de ortadan kaldırılması konusunda uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.