09:00 - 18:30

Açılış Saatlerimiz Pzrtsi. - Cmrtsi

+90 535 333 33 31

GSM - WhatsApp ve İletişim Telefonlarımız

Facebook

Twitter

Search
 

Adli Kontrol Kararının Kaldırılmasına İtiraz Dilekçesi

High moral and ethics standards.
Polat Arabuluculuk > Dilekçe  > Adli Kontrol Kararının Kaldırılmasına İtiraz Dilekçesi

Adli Kontrol Kararının Kaldırılmasına İtiraz Dilekçesi

— Adli Kontrol Kararının Kaldırılmasına İtiraz Dilekçesi

Adli Kontrol Kararının Kaldırılmasına İtiraz

CEZA MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

ŞÜPHELİ                                         :

TC KİMLİK NUMARASI              :

ADRES                                             :

MÜDAFİİ                                         :

ADRES                                             :

İSNAT EDİLEN SUÇ                     : Hırsızlık

ADLİ KONTROL

KARARININ

VERİLDİĞİ TARİH                       : …/…/…

KONU                                               : Adli Kontrol Kararına İtirazımızdır.

AÇIKLAMALAR                             :

 

1-) Müvekkilimiz hakkında …/…/… tarihinde müşteki ….’nın evinde hırsızlık yaptığı iddiasıyla …… Ceza Mahkemesi’nin …/… E. …/… K. sayılı dosyasıyla dava açılmış olup, söz konusu davanın neticesinde yerel mahkeme kararıyla …/…/… tarihinde tutuklanmasını müteakip, soruşturmanın devamı sırasında tahliye edilmesine yönelik talebin reddine dair ………. Ceza Mahkemesinin kararına yapılan itirazın kabulüyle şüphelinin tahliyesine, ve akabinde de 5271 sayılı kanun maddesi gereğince şüphelinin haftada bir pazartesi günleri mesai saatleri dahilinde ikametgahına en yakın polis karakoluna müracaat edip imza atması suretiyle adli kontrol altında bulundurulmasına karar verilmiştir. (EK – 1)

2-) Müvekkilimiz 19 yaşını henüz tamamlamıştır ve yaşlı ve bakıma muhtaç annesiyle birlikte ikamet etmektedir. (EK-2)  Ailenin ekonomik durumu son derece kötü olduğu gibi anne de evin geçimine katkı sunamamakta, müvekkilimize ekonomik olarak bağımlı halde yaşamaktadır.

3-) Açıkladığımız nedenlerle müvekkilimizin hafta içi mesai saatleri dahilinde ikametgahına en yakın polis karakoluna müracaat edip imza atması beklenen yarardan çok daha büyük mağduriyet ortaya çıkacaktır. Müvekkilimiz hali hazırdaki işini de zar zor bulmuş olup, bu durum işini aksatmasına ve belki de kaybetmesine sebebiyet verebilecektir. Açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol itiraz etmekteyiz.

 

HUKUKİ NEDENLER                  : 5271 S. K. m. 101, 105, 115.

SONUÇ VE İSTEM                        : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz hakkında verilmiş olan adli kontrol kararına itiraz etmekle, Yüce Mahkemenizden itirazımızın kabulüne karar verilmesini talep etmekteyiz. …/…/…

 

EKLER:

1- Ceza Mahkemesi dosyası ve adli kontrol karar örneği

2- İkametgah belgesi

3- Bir adet onaylı vekaletname örneği

 

Şüpheli Müdafii

Av.

ÖNEMLİ UYARI: Bu makale, Av. Metin Polat tarafından www.polatarabuluculuk.com.tr için kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında işlem başlatılır. Devamı...

No Comments

Leave a Comment